home NOVOSTI POZIVNO PISMO: 10. kongres KoHOM

POZIVNO PISMO: 10. kongres KoHOM

 

Drage kolegice i kolege,

KoHOM je vjerovao u svoje snove i zato nam je izuzetna čast i zadovoljstvo pozvati vas na naš jubilarni 10-ti kongres koji se održava u Solarisu od 23.05 -26.05.2019.  Tema ovogodišnjeg kongresa je ” Dijete u skrbi liječnika obiteljske medicine”.

Zašto takva tema? Zato što je sve manje pedijatara u PZZ-u, tako da mi skrbimo za djecu. I to ne samo za školarce pa nadalje, nego skrbimo prema postulatima obiteljske medicine za sve od 0-100 i više godina. I ponosni smo na to!

Ponosni smo na naše uspješne dosadašnje kongrese tijekom ovih 10 godina napominjući da ne bi bili tako uspješni bez vaše pomoći i vašeg dolaska i sudjelovanja.

I ove godine smo vam priredili pregršt zanimljivih interaktivnih predavanja i još više radionica. A sve je to nastalo zajedničkim trudom liječnika obiteljske medicine i kolega pedijatara.

Obzirom da se radi o jubilarnom kongresu, kao kruna našeg dosadašnjeg truda na razvoju obiteljske medicine u RH – pridružiti će nam se i strani gosti.

Anna Stavdal – izabrana buduća predsjednica svjetske WONCE, te donedavna predsjednica EU WONCA-e.

Andree Rochfort – sadašnja ravnateljica Irish Colleuge of General Practicioners, bivša članica EC WONCE, te kandidatkinja za predsjednicu EU WONCA-e.

Zalika Klemenc-Ketiš – sadašnja predsjednica EQuiP-a, članica EC WONCA-e, predstojnica katedre za obiteljsku medicinu u Mariboru.

Juan Mendive – predsjednik ESPGC-a, te bivši dopredsjednik EU WONCA-e.

Naravno, osim njih, biti će cijeli niz predavača iz Hrvatske, te će se održati i dva okrugla stola.

Ako nam se želite pridružiti i sudjelovati u našem kongresu – veselimo se vašem dolasku i vidimo se uskoro.

Kao i prijašnjih godina, imati ćemo i Kabinet vještina – Skills lab, te razmjenu specijalizanata obiteljske medicine preko Vasco Da Gamma Movment-a (VdGm). Ako želite čuti kako je to u drugim zemljama EU – pridružite im se na njihovim radionicama. Bez obzira jeste li specijalizanti, mladi ili stari. Starost se ionako ne mjeri godinama, već stanjem duha.

Ovogodišnja hitna stanja će se baviti našim svakodnevnim poslom, te su nam priredili interaktivno šivanje rana, a tu je i Kreativni kutak sa radovima naših kolega koji su nastali u njihovo slobodno vrijeme.

Želite znati kako pristupiti febrilnom djetetu, kako obraditi glavobolju (a da ne bude previše dijagnostike), što učiniti kod akutnog trovanja djece, kako prepoznati zlostavljano i zanemareno dijete, dijete sa osipom, dijete koje je pretilo, koji su algoritmi radiološke dijagnostike djece…. i još mnogo toga….. Pridružite nam se u Solarisu.

Podsjećamo da su i ove godine prijave radionica  moguće samo online putem jer na taj način omogućavamo svima jednaku mogućnost prijave bez obzira na termin dolaska u Solaris. Prijave su otvorene, dapače – neke radionice su već i popunjene.

Link kongresa je: https://kohom2019.conventuscredo.hr/

Link na prijave za radionice: https://kohom2019.conventuscredo.hr/prijava-na-radionice/

Pismo možete preuzeti OVDJE.

Veselimo se skorašnjem druženju….

 

U ime organizacijskog i znanstvenog odbora kongresa:

Dijana Ramić Severinac, specijalistica obiteljske medicine

Jelena Rakić Matić, specijalistica obiteljske medicine

Discover more from KoHOM

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading